Jsme brněnská realitní kancelář.

 

 

Proč využít právě Eurokom?

 Tady jsou tři velké důvody...

 

 

 

 

 

 

Může se hodit,

 

pokud chcete

 

bydlet v Anglii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Datum
22.3.2015

 

Autor

Žaneta Němcová

 

 

 

 

Můj výlet se začal v červnu roku  2008, když jsem se rozhodla jet do Anglie s velkým batohem a nevěděla jsem, co očekávat. Z malého výletu se stal velký  a hola hej je rok 2015 a já jsem zde téměř 7 let. Za tu dobu co jsem tady, jsem se stihla asi 6x přestěhovat. Mám dobré, ale i horší zkušenosti s bydlením. Moje první zastávka byla z Londynského letiště přímo v městečku Telford, které se nachází v kraji Shropshire – Anglie asi 30 mil západně od velkoměsta Birmingham. V Telfordě žije asi 155 000 lidí, a je to nejvíce rozrůstající se město v Anglii(velmi průmyslové město). To jen pro vaši info.

 

V Telfordě jsou klasické červené a hnědé cihlové domečky. Jsou to všechno nové domy, protože Telford není velmi staré město. Má stejné sídliště jako třeba v Česku nebo na Slovensku. Já jsem žila velmi blízko centra města a žila jsem ve 4 pokojovém domě se zahradou a dvěma koupelnami.

moje bydlení v Telfordě

 

Jedna velmi důležitá informace je: Na Slovensku a v Česku se řekne například byt 2+1 ( to zn. jeden pokoj, kde se spí, jeden obývák a kuchyně ..správně ?), v Anglii to tak není, 2+1 je zde brán jako dva pokoje na spaní a obývací pokoj s kuchyní. Obývací pokoj a kuchyně se zde nepočítá do souhrnu pokojů. Tedy, když řeknu, že jsem bydlela ve 4 pokojovém bytě, je to vlastně pro Angličana 3 pokojový dům, a dole obývací pokoj a kuchyně. Myslím, že je to důležité vědět,  když se jdeš podívat na nabídku realit v agenturách, tak jen pro představu.

 

V Telfordě je mnoho agentur, ze kterých si můžete vybrat. Všechny nabídky jsou i na jejich webových stránkách, ty si prohlídneš, najdeš co chceš a zavoláš do agentury a objednáš si prohlídku  domu nebo bytu. Když si dům prohlídneš a líbí se ti, agent ti dá tiskopisy, které vyplníš a vrátíš. No není to tak jednoduché. Není tam jen jméno a adresa. Musíš napsat celé jméno, celou adresu, telefon, email, zaměstnavatele, předcházejícího zaměstnavatele, majitele domu, ve kterém momentálně bydlíš a ještě dva a až tři další kontakty, kde jsi dříve bydlel. Není to jednoduché, vše zpětně dohledat. A nakonec údaje z banky, to jsou asi nejhorší údaje, ale pro ně nejdůležitější. Některé agentury si na ně opravdu hodně potrpí a jsou neústupní. To znamená, že udělají credit chek(podívají se, jestli máš na splátky, které další splátky splácíš včas, jestli nemáš nějaké dluhy, jestli máš vůbec z čeho platit nájem a jestli ti vůbec něco zbude na útratu. Jednoduše si zjistí, zda máš v bance vše v pořádku. Pokud ano a agentura se pro tebe rozhodne, máš vyhráno!! ale ne finančně!! My jsme této agentuře v Telfordě platili 250 liber každý, tedy já i můj přítel dohromady 500 liber a to jsou jen poplatky agentuře.

Jen pro zajímavost, agentura má v těch poplatcích zahrnuto kopírování dokladů, což je směšné, credit chek – to stojí pár korun, a vlastně jen jednání s agenturou. Agentury v Anglii jsou velmi drahé. Dále je tam deposit, který musí být zaplacený ještě před tím, než se nastěhuješ a ještě se platí jeden měsíční nájem dopředu. My jsme za ten dům zaplatili 500 liber na měsíc, což je ještě velmi dobrá cena, 500 liber deposit, který je vratný, pokud při předání domu je vše v původním stavu, jako při převzetí a poplatky agentuře. Tedy celé stěhování a vybavování nás stálo celkem 1500 liber!!! Není to zrovna levná záležitost.

Je to stejné, jestli pronajímáte byt nebo dům.

 

Jasný, že se dá najít inzerát i v novinách nebo na internetu, ale to musíte mít velké štěstí a potom jednat přímo s majiteli, tím se vyhnete poplatkům agentuře. Další věci už záleží na vás a majiteli, jak se dohodnete.

 

Můj vztah s přítelem „padl“ a z domu jsem se po 4 letech odstěhovala. Nevěděla jsem, kam půjdu a protože jsem byla sama, nechtěla jsem platit za celý byt a ani jsem si to nemohla finančně dovolit. Zaměřila jsem se tedy na SHARE HOUSE, to se dá sehnat taky na internetu, přes kamarády, po známosti nebo z novin. Já jsem to měla přes kamaráda, řekl mi, že blízko moji práce a na stejném sídlišti, nedaleko mne, je volný pokoj, který stojí s internetem a všemi účty jen 65 liber na týden, což je velmi slušná cena. Šla jsem se podívat a super!! Prostě jsem si jen vymalovala, koupila si postel, nábytek, našla jsem si novou a nejlepší kamarádku a bydleníčko super!!! V domě byli další 4 lidé, vedle mne kámoška a další 3 starší lidé a ti byli taky skvělí. Kuchyňka byla velká, vařili jsme si, na zahradě jsme se opalovali ... pohodička ...krásné časy.

 

Poznala jsem mého nynějšího anglického přítele ...co následovalo? Stěhování se z útulného pokojíku do větších prostor a rozhodli jsme se, že nezůstaneme v Telfordě, ale že se přestěhujeme na jih Anglie do přímořského města Torquay, kraj Devon, kde žije cca 65 000 lidí. Rybaří se zde, téměř žádný průmysl. Jen móda, kavárny, restaurace, přímořské bary, krásná pláž, teplé moře, krásné pobřeží, parky, palmy ... no jako na dovolené. 

Fotka krátce po přistěhování do přímořského města Torquay

 

Co ale přichází s luxusem bydlení u moře ? Ceny jsou vyšší a to téměř na vše. Agentury tady nejsou tak přátelské jako v Telfordě, no.. řekla bych, jsou jim hodně vzdálené.

Chtějí od vás ty samé informace jako v Telfordě nebo kdekoliv jinde, ale navíc si extrémně potrpí na to, jaký máte credit chek, kolik si vyděláte, jestli si po zaplacení nájmu zaplatíte i ostatní účty a pod. Někdy jsem opravdu zírala s otevřenou pusou, jaké otázky mi kladou. Já jsem momentálně doma se svým 22 měsíčním synem a můj anglický přítel pracuje. Chtěli vědět, jaký má plat za celý rok, jestli bereme na našeho syna přídavky, kde jsme žili předtím, a to velmi podrobně, proč jsme se odstěhovali ... a takhle to pokračuje až do úplných detailů. Poplatky chtějí agentury ještě větší, deposit nebývá jen jeden nájem, ale až 1000 liber.

 

Našli jsme si byt v centu města a to přes agenturu, pro vás je to 3+1, ale pro Angličany 2 pokojový byt, tedy dva pokoje na spaní, obývák, kuchyň. Nájem byl za 595 liber, poplatky agentuře 400liber, deposit „pouze“ 595liber. Vše bylo super, nastěhovali jsme se, ale byt byl velmi hlučný, protože byl v úplném centru města.

Začali jsme tedy hledat nové bydlení. Tentokrát jsme našli přes noviny dům, šli jsme ho omrknout  a docela se nám líbil. Majitelé nechtěli žádné papírování, tak jsme zaplatili deposit a měsíční nájem dopředu, a tak jsme byli moc šťastní, že se to obešlo bez průtahů. Stěhování nás vyšlo jen na 1000 liber. Byt po čase opět nevyhovoval, a tak jsme začali hledat dál. Opět jsme zkusili noviny, prohlídka hotová, všichni spokojení, majitel chtěl ale deposit 1000 liber – nemám potuchy proč?? Dále, měsíční nájem dopředu. Nyní tedy bydlíme ve 3+1, ale pro Angličana ve dvou pokojovém domě s obývákem a kuchyní spojenou dohromady(open plan), nájem je 650 liber, stěhování 1650 liber, a to jsme neplatili agenturu!!

 

Naše současné bydlení v Torquay

 

Porovnání s Telfordem? Za 500 až 550 liber máš luxusní velký obrovský dům se zahradou a vším ostatním a dvěma koupelnami. V Torquay, protože jsme u moře, máme za 650 liber(a to je tady minimum, co zaplatíš za hezký dům nebo byt), máme menší dům, bez zahrady a problematické parkování.

Žijeme ale u moře, což je super a k nezaplacení ... ale my si to vlastně platíme, voda je tady dražší, za účty platíme více ....aleeee.....v létě se koupeme v teplém moři, válíme se na pláži, ...tak si můžeš vybrat, kam pojedeš bydlet.

 

 

Zdraví Žaneta z Anglie

   

 

.

   

⇐ Předchozí článek   |   Přejít na hlavní stranu   |   Zpět k výběru článků   |   Další článek ⇒

 

 

 

 


Jak získat výhodnou hypotéku? 

 

 

O nás  |  Kontakt  |  BLOG  |  FAQ  |  Koupit  |  Prodat  |  Pronajmout  |  Financovat

Sídlo společnosti:
EUROKOM, spol. s r.o.,
Šumavská 416/15
602 00 Brno
Zápis v OR:
Společnost je zapsána
u OR KOS v Brně,
oddíl C, vložka 36645.
Kontakt reality:
Ing.Oldřich Janda
Tel: 607 839 693
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontakt marketing:
Roman Novotný
Tel: 721 682 326
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Realitní činnost: Kromě zprostředkování prodeje či pronájmu Vaší nemovitosti včetně kvalitních právních služeb zvládáme i odborné realitní poradenství, řízení realitních projektů a spolupráci na funkčním celku development. Spolupracujeme s odbornými pracovníky, abychom Vám mohli zajistit posudky stavební fyziky: Denní osvětlení obytných, administrativních, průmyslových, školských a zdravotnických budov. Dále pak oslunění (zastínění) rodinných a bytových domů. Hlukovou studii. Tepelně technické výpočty. Průkazy energetické náročnosti budov. Statiku staveb a stavebních konstrukcí. Služby odpovědného geodeta.

Ekonomická činnost: Cílem je navrhnout ekonomické nástroje pro zlepšení podnikatelské činnosti a zlepšení řízení společnosti. Provádíme následující činnosti: Zpracování podnikatelských záměrů, zpracování ekonomických plánů, zpracování žádostí o investiční úvěry. Provozní úvěry za účelem financování pohledávek, materiálu, nedokončené výroby. Kontokorentní úvěr, rezervní kontokorentní úvěr, bankovní záruky, pojištění záruky pro plnění při výběrovém řízení. Spolupráce při odsouhlasení účetních závěrek včetně návrhů opatření. Ekonomika a využití nemovitého majetku.

Partnenerem RK je vedení účetnictví pro brno www.ucetnictvi-probrno.cz

 

© 2015 Eurokom. Všechna práva vyhrazena.  |  www.wgf.cz - tvorba webových stránek