Jsme brněnská realitní kancelář.

 

 

Proč využít právě Eurokom?

 Tady jsou tři velké důvody...

   Hlavní strana Eurokom \ Eurokom Blog

   

 

 

  

 

 

5 neviditelných faktorů, 

 

které vám komplikují

 

prodej domu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Datum
5.5.2015

 

Autor

Roman Novotný

 

 

 

 

Divíte se, proč svůj dům, ve kterém se vám tak skvěle bydlelo, nemůžete tak dlouho prodat? Říkáte si, že cenu máte nastavenou správně a jste přesvědčeni, že dům je prostě skvělý? Možná i Váš makléř se diví, že i po tolika prohlídkách se stále ještě neprodal. Jestli tomu tak je, možná, že ten problém není hned na první pohled viditelný. Zde je 5 faktorů, které mohou komplikovat prodej vašeho domu a bývají majiteli a často i makléři přehlíženy.

 

1) Obtížné parkování

Možná že nepatříte mezi řidičské nadšence a vyjedete si autem jedenkrát do měsíce, takže si s parkováním hlavu nelámete. A nebo máte opravdu malé místo na parkování, do kterého by zaparkoval jen Niki Lauda. Ať tak nebo tak, obtížné parkování je pro většinu lidí sousto, které je nad jejich síly.

Zkuste alespoň zjistit, kde nejblíže se dá například koupit parkovací místo, nebo kde se dá vždy bez problému zaparkovat a zájemce o dům o tom informovat.

 

2) Věcné břemeno

Věcné břemeno je vždy problematické a mnohdy i citlivé téma.

Zmírnit nevýhodu můžete tím, že zájemcům o váš dům podáte všechny informace a když to jde, tak domluvíte schůzku se všemi stranami, kterých se to týká.

 

3) Tenké stěny a stropy

Říkáte si, že váš dům je samostatně stojící a je tedy jedno, že máte tenké stěny, protože nemáte přímé sousedy? Bohužel to bývá problém, když se do domu chce nastěhovat třeba pár s dítětem. Potom je vám asi jasné, že mohou nastat situace, kdy jsou tenké stěny a díky nim se snadno šířící zvuk po celém domě jasnou nevýhodou.

Řešením pro vás mohou být různé firmy, které se specializují právě na tyto problémy. Dá se to vyřešit třeba protihlukovou izolací o tloušťce už od 2 cm v různých materiálech. Navíc výsledný efekt nevypadá vůbec zle. Tyto firmy snadno naleznete na internetu.

 

4) Sousedé mají zálibu ve skladování harampádí

Jestli si myslíte, že když váš dům je krásný a čistý a před domem máte pěkně posečený trávník, že to musí stačit, řeknu vám, že ne vždy je to pravda. I když váš dům je v pořádku, tak v případě, že hned vedle je dům, který je zaneřáděný a má nepořádek před domem, jako nevynesené popelnice, neposečený trávník a odložené staré věci, může to být pro kupce odrazující. Nikdo přece nechce takové sousedy.

Vyřešit se to dá buď tím, že o úklid poprosíte majitele domu, nebo se s ním alespoň domluvíte, že to zařídíte sami. Je to ale velmi citlivé téma a je tedy nutné k hovoru přistupovat opatrně.

 

5) Hluková zátěž

Vám se samozřejmě v domě bydlí skvěle, i když v blízkosti jezdí vlaky, nebo lítají letadla. Je to tím, že člověk si na hluk umí zvyknout a po čase ho přestává vnímat. Proto vám to nepřipadá jako problém. Pro nového člověka to ale problém může být.

Vhodné by bylo dotyčnému sdělit, že se s hlukem bydlí v pořádku a že po čase ho nebude ani vnímat. To však ne každý přijme. Nejlepší je pořídit kvalitní okna. Dnes se už dají sehnat i speciální protihluková okna, která jakýkoliv zvuk z ulice naprosto odizolují.

 

Na závěr vám přeji hodně štěstí při prodeji a ještě jen doplním, že pokud potřebujete jakoukoli pomoc s prodejem vašeho domu, neváhejte kontaktovat kohokoliv z naší realitní kanceláře. Rádi vám pomůžeme.

  

 

.

   

⇐ Předchozí článek   |   Přejít na hlavní stranu   |   Zpět k výběru článků   |   Další článek ⇒

 

 

 

 


Jak získat výhodnou hypotéku? 

 

 

O nás  |  Kontakt  |  BLOG  |  FAQ  |  Koupit  |  Prodat  |  Pronajmout  |  Financovat

Sídlo společnosti:
EUROKOM, spol. s r.o.,
Šumavská 416/15
602 00 Brno
Zápis v OR:
Společnost je zapsána
u OR KOS v Brně,
oddíl C, vložka 36645.
Kontakt reality:
Ing.Oldřich Janda
Tel: 607 839 693
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontakt marketing:
Roman Novotný
Tel: 721 682 326
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Realitní činnost: Kromě zprostředkování prodeje či pronájmu Vaší nemovitosti včetně kvalitních právních služeb zvládáme i odborné realitní poradenství, řízení realitních projektů a spolupráci na funkčním celku development. Spolupracujeme s odbornými pracovníky, abychom Vám mohli zajistit posudky stavební fyziky: Denní osvětlení obytných, administrativních, průmyslových, školských a zdravotnických budov. Dále pak oslunění (zastínění) rodinných a bytových domů. Hlukovou studii. Tepelně technické výpočty. Průkazy energetické náročnosti budov. Statiku staveb a stavebních konstrukcí. Služby odpovědného geodeta.

Ekonomická činnost: Cílem je navrhnout ekonomické nástroje pro zlepšení podnikatelské činnosti a zlepšení řízení společnosti. Provádíme následující činnosti: Zpracování podnikatelských záměrů, zpracování ekonomických plánů, zpracování žádostí o investiční úvěry. Provozní úvěry za účelem financování pohledávek, materiálu, nedokončené výroby. Kontokorentní úvěr, rezervní kontokorentní úvěr, bankovní záruky, pojištění záruky pro plnění při výběrovém řízení. Spolupráce při odsouhlasení účetních závěrek včetně návrhů opatření. Ekonomika a využití nemovitého majetku.

Partnenerem RK je vedení účetnictví pro brno www.ucetnictvi-probrno.cz

 

© 2015 Eurokom. Všechna práva vyhrazena.  |  www.wgf.cz - tvorba webových stránek